DUBLAJ SANATÇILARIMIZ

Eskişehir doğumlu Türkiye'nin ilk özel radyocularından SÜPER FM günlerinde yaptığı Ayışığı adlı radyo programıyla devam eden mesleki kariyeri, Hababam sınıfı serileri ve inşaat 2 filmlerinde rol almasıyla devam etti. 1998 yılından bu yana seslendirme & dublaj yapmaktadır. Walt Disney Türkiye sesi olan Kadir Özübek Show Tv de Misafir Ol Bana ve Uçankuş Programını Seslendiriyor -Best Fm Show Radyo ve Number One Fm kurumsal seslendirmelerini yaptı.

Konuştuğu karakterlerden bazıları:

Ayı yogi ve Freddy Krueger başta olamak üzere ;Jamie Foxx, Forest Whitaker, John Goodman, Marlon Brando, Gene Hackmen, Robert De Niro, Benicio Del Toro, Danny De Vito, Tobin Bell, Anthony Anderson, M.C Gainey gibi bir çok Aktöre ses vermerdi.

Seslendirmelerini yaptığı reklamlar: Gnctrkcll, Yandex, Nokia,Ülker, Borusan, Sarar, Abdi İbrahim, Avon, Tamek..

İlk ve orta tahsilini Işık Lisesi'nde tamamlayan sanatçı, Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümünde okudu. Gazetecilik ve halkla ilişkiler yüksek okulunu bitirip, İstanbul Üniversitesi'nde Siyaset Bilimi masterı yaptı. 

Bir donem Reklamcılık yapan sanatçı, daha sonra dublaj, dublaj yönetmenliği, bazı özel tiyatrolarda ve TV dizilerinde oyunculuk da yaptı. Bir dönem Pera Güzel Sanatlar Akademisi'nde eğitmenlik de yapan sanatçı halen dublaj yapmaktadır.

-1979 Istanbul bale sanat merkezinde bale derslerine basladi. Ardindan Türkiye’nin ilk Bale Koreografı ve ilk baletlerinden olan Sait Sökmen'in israriyla 1980'de ritmik jimnastige basladi...Antrenörü Avrupa ve dunya sampiyonu ve uluslararsi birincilikler almis Venettadir Mihailova idi..Bir cok gosteri ve organizasyonlara katildi..Ritmik ve aletli jimlastikde Minikler kategorisinde Turkiye birinciliği almıştır.. Balkanlarda Turkiye'yi temsil etme hakkini alıp ve milli mayo giydi.. 
-1981 yilinda bir sure cocuk mankenlik yaptı.
-1982 yilinda Istanbul radyosu cocuk saati sinavini gecerek radyoya basladı.
-1986 yilinda yesilcam filmleriyle seslendirmeye basladi

Berna Başer Ankara'da doğdu. Çocuk denilecek yaşlarda TRT Ankara televizyonunun açtığı sınavı kazanarak televizyon ve radyoda seslendirme yapmaya başladı. 

Bugüne kadar sayısız film, dizi film, çizgi film ve belgeselde konuştu. Çeşitli reklam filmlerinde ve radyo spotlarında seslendirme yaptı. Tanıtım filmleri seslendirdi. Seslendirme dışında bazı tiyatro oyunlarında, reklam filmlerinde ve bir kaç tv dizisinde rol aldı. Berna Başer 1996 yılından bu yana İstanbul'da yaşıyor, TRT ve özel stüdyolarda seslendirme çalışmalarına başarıyla devam ediyor. 
Sanatçı, aynı zamanda uzun yıllar sektördeki en önemli stüdyolardan birinde kast direktörlüğü, yayın koordinatörlüğü ve genel koordinatörlük işini üstlenmiş, sonrasında da İmaj stüdyolarında seslendirme yönetmeni olarak çalışmıştır. Ayrıca şu anda İstanbul Üniversitesi'nde felsefe bölümünde okumaktadır. 

1971 Ankara doğumlu olan Tarkan Koç, 1988 yılında Kabataş Erkek Lisesi'nden mezun oldu. Aynı yıl Mimar Sinan GSÜ Devlet Konservatuarı Opera-Şan bölümüne girdi. 1997 yılında mezun oldu. Öğrencilik yıllarında Devlet Tiyatrosunda çeşitli oyunlarda görev aldı.